Möödunud aegade stiilid ja kombed tulevad pidevalt tagasi. Soovides pöörduda tagasi juurte juurde, soovime jõuda väga vanade traditsioonide juurde ja inkorporeerida need popkultuuri, muutes need popkultuuri elementideks. Need traditsioonid, mis on sügavalt juurdunud ajalukku ja filosoofiasse, on kahtlemata endiselt kehtivad ning nende olemasolu näib olevat pidevalt ajakohane ja loomulik.

 

 

Trendid mis on tulnud, et jääda

Pole kahtlustki, et matcha muutub iga päevaga järjest populaarsemaks – see äratab huvi erinevate ringkondade seas, levides kiiresti kõikjale kohvikutesse ja kauplustesse. Impordime Jaapanist matchaga maitsestatud maiustusi, lisame matchat oma supertoidukokteilidele ja kasutame tassikest matcha teed, et oma täiustada oma sotsiaalmeedia keskkondi. Kuigi matcha tee on vallutanud kaasaegse maailma, jääb see endiselt Kaug-Ida arhailise kultuuri osaks.

Jooga on läbimas sarnast protsessi. Avalikes parkides on järjest rohkem koole, kursusi, välitöökodasid ja nädalavahetuse välitunde. Võite osta igas värvitoonis joogamatte ja riideid ning osaleda kuulsate joogaõpetajate tunnis. Kuid hoolimata 21. sajandi kaasaegsest kontekstist jääb jooga vaimseks, nagu see on toiminud juba aastatuhandeid.

Sellised trendid on tulnud, et jääda. Need käivitavad muutuseid, mida me ei lükka tagasi aegunud trendidena. Pealegi töötavad nad üllatavalt hästi koos! Kuigi joogal ja matchal pole ajalooliselt ja geograafiliselt samu juuri, täiendavad nad üksteist erakordselt.

 

 

AJALUGU

Roheline tee ilmus Jaapanisse 12. sajandi lõpus. See tuli Hiinast koos budistlike munkadega, kelle jaoks see on olnud zeni lahutamatu osa. Ühel hetkel hakati seda kasutama pulbrilisel kujul ja siis sündis teetseremoonia – chadō (see tähendab ‘tee viis’). Matcha aitas munkadel erksam olla ja võimaldas neil leida meelerahu – need elemendid on nii meditatsiooni kui ka selle ebatavalise vormi: teetseremoonia puhul üliolulised.

Mõiste ‘jooga’ seostub kogu India filosoofia süsteemiga, mis tegeleb vaimu ja keha ühendamisega. Selle vanimad jäljed on leitud Induse orust ja need pärinevad 2300–1500 eKr. Joogatüübid, mis põhinevad kehaasenditel (asanad), hinge juhtimise ja puhastamise tehnikad, nagu hatha, vinyasa või ashtanga, on tänapäeval läänes populaarsed, kuid nad jõudsid siia alles “hetk tagasi” – need joogastiilid hakkasid laiemat tähelepanu pälvima alles 19. sajandi keskel.

 

 

MATCHA JA JOOGA – TÄIUSLIK KOOSLUS

Matcha valmistatakse kõige noorematest teelehtedest, milles on salvestunud elutähtis energia. Mõni nädal enne saagikoristust kaetakse teepõõsad otsese päikesevalguse vältimiseks – see aitab neil säilitada väärtuslikke aineid. Alati, kui joome tassitäit matchat, tarbime terveid pulbristatud lehti, tänu millele omastame palju rohkem toitaineid ja kasu kui tavalisest teest – see tähendab suuremat antioksüdantide, vitamiinide, mineraalide ja kiudainete kontsentratsiooni. Peaksite siiski meeles pidama, et te ei lisaks vett, mis on kuumem kui 80 kraadi – liigne kuumus tapab väärtuslikke aineid ja hävitab maitset.

Teelusikatäie matcha kofeiinisisaldus on 2 grammi. Erinevalt kohvis sisalduvast kofeiinist imendub matchas sisalduv kofeiin aeglaselt ja energia eraldub organismi püsivamalt. Matcha-tees sisalduvad aminohapped (eriti L-teaniin) seonduvad kofeiiniga ja aeglustavad selle imendumist vereringesse. Selle tulemusel ei toimu kiiret kortisooli manustamist ega adrenaliini kasvu, mis jätaks keha ihalema kofeiini järele. Võrreldes kohviga pakub matcha, mis vajab imendumiseks kuni kuus tundi, rahulikku teadlikkust ja erksustunnet ning parandab meie vastupidavust.

See kombinatsioon muudab matcha jooga jaoks ideaalseks partneriks. Ühelt poolt on jooga spordiala, mis nõuab füüsilist vormi, teiselt poolt on see meditatsioonipraktika, kus keskendumine ja tähelepanelikkus on hädavajalikud. Jooga ja matcha sobivad ideaalselt – need täiendavad üksteist ja tugevdavad nende ainulaadseid efekte. Tassitäis matchat muudab joogapraktika täiustamise lihtsamaks ja jooga harjutamine aitab meil saada matcha teetseremoonia tähistamise eksperdiks.

 

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemist
0